Wskazania do badania rezonansu magnetycznego przysadki

Czy jest sens robienia rezonansu przysadki jeżeli badaniatj.Prolaktyna,Progesteron,Estradiol,FSH,FT4,LH,TSH,ACTH są w normie?Nadmienie że mam wysoki kortyzol,robiłem test deksametazonem i wyszło ok.Robione było także USG jamy brzusznej(nadnercza,itd),tk głowy,echo serca,dopler tetnic,hottler 12h,krew,cukier,mocz -wszystko w normie.Moje objawy to:bark głębokiego snu,wybudzanie się wieczorem,zmęczenie w ciągu dnia,brak sił,uderzenia ciepła na twarzy,kołotanie serca,uczucie pulsowania głowy-ból gł.

Szanowny Panie,
ze względu na brak ustalonego rozpoznania hyperkortyzolemii wskazane jest poszerzenie diagnostyki. Samo badanie NMR jest bezpieczne, a decyzja o jego wykonaniu należy do lekarza prowadzącego diagnostykę.
Myślę, że najlepiej jest to przedyskutować z tym lekarzem.
Pozdrawiam
dr R.Anielski