Wskazania do podcięcia wędzidełka górnej wargi u 3-latka

Witam czy jest konieczność podciecia wedzidelka górnych warg u mojego prawie 3 letniego dziecka.Pani dentystka zalecila poniewaz ma je szerokie Dodam , ze synek nie ma problemu z wymową oraz nie ma szpary miedzy jedynkami...

Podcinanie wędzidełka jest bardzo dyskusyjne w przypadku kiedy dziecko ma prawidłową wymowę, nie ma wad zgryzy, prawidłowo ssie (dzieci młodsze). Trzeba zapytać stomatologa jaki widział sens?