Wskazania do podcięcia wędzidełka języka u 21-latki

Całe 21letnie życie miałam krótki język i myślałam, że taki mój urok, jednak jakiś czas temu wpadłam na temat zbyt krótkiego wędzidełka i okazało się, że mnie to dotyczy. Do jakiego lekarza powinnam się udać aby dostać skierowanie na zabieg podcięcia wędzidełka? I jak swoją prośbę uargumentować? Czy zabieg jest wykonywany jedynie w przypadku, gdy poważnie wpływa np. na wymowę (osobiście wymawiam R ale tylko pojedyncze) czy wystarczy, że zwyczajnie przeszkadza mi ograniczona ruchomość języka?

Jeżeli wysuwasz język i on nie sięga do nosa lub do połowy brody i rozdwaja się na koniuszku w kształcie serduszka to trzeba podciąć wędzidełko u laryngologa.