Wskazania do pomiaru kreatyniny przed badaniem tomografii komputerowej klatki piersiowej

Dzień dobry Czy przed badaniami tomografii klatki piersiowej należy zbadać poziom keratyniny we krwi , cz w moczu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie to jest konieczne gdyż pozwala na ocenę funkcji nerek, a to daje możliwość analizy czy organizm poradzi sobie z eliminacją kontrastu podawanego w czasie badania.
Pozdrawiam
Paweł Baljon