Wskazania do szczepień przed operacją tarczycy

Witam mam operacje tarczycy 21 wrzesnia czy zdaze i czy musze sie zaszczepic chirurg nic nie wspomnial o za szczepieniu sie dopiero z od kogos z forum o tarczycy dowiedzialam sie o tym czy to ma sens

Jeśli w szpitalu, w którym ma byc Pani operowana, nikt nie pytało sczepienia na żółtaczke typu B to bardzo odbrze. Oznacza to, że w tym szpitalu można się bezpiecznie operować, ponieważ stsowane procedury dezynfekcji i sterylizacji sprzetu są na tyle skuteczne, że gwarantują, że nie dojdzie do przeniesienia żadnego zakażenia.

Należy unikać tych szpitali czy gabinetów gdzie pytają o to czy była Pani chora na żółtaczkę, albo czy była Pani szczepiona.