Wskazanie do porodu naturalnego

witam!!Jestem w drugiej ciąży (pierwszy poród w czerwcu 2011 roku),Poród zakonczył się cc z uwagi na dwa duże mieśniaki, brak postępu akcji porodowej, w 2012 roku przeszłam laparosopię usunięcia miesniakówm od kwietnia br jestem w ciąży, termin mam na 21.01.2015r. Niestety jeden mieśniak odrosnął, jestem obecnie w 24 tygodniu ciąży i mierzy już 8 cm. MOje pytanie brzmi czy mam ponownie wskazanie do cięcia cesarskiego czy mam przygotowac się do porodu naturalnego>pozdrawiam

Wielce Szanowna Pani ! Po przebytym cięciu cesarskim Pani musi wyrazić zgode na porod drogami natury. Zatem sa wskazania do cc z wyrazami szacunku Marek Bulsa

Witam.

Pani sytuację powinien ocenić lekarz specjalista na podstawie odpowiednich badań. Bez badania nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy bowiem od umiejscowienia mięśniaka, jego kształtu, a także dobrostanu dziecka i wydolności mięśnia macicznego. Stan po cięciu cesarskim już predysponuje do takiego samego rozwiązania drugiej ciąży więc proszę się nastawić raczej na cięcie cesarskie, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Pozdrawiam.