Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wsłuchiwanie się w ciszę i depresja u 19-latki

Witam moja 19 letnia suostra od pewnego czasu dziwnie się zachowuje potrafi siedzieć całymi dniami w jednym miejscu i nic nie robić gdy ja spytałam co robi mowila ze się wsluchuje w ciszę bo słyszy głosy obcych, zdarza się że siedzi i głośno śpiewa bo i mówi że e ten sposób chce zagłuszyć głosy które słyszy, często zachowuje się agresywnie, ostatnio chciała połknąć igłę i mowil ze musi to zrobić bo wśródku jej ciała jest obcy i musi go zabić, nie wiem jak jej pomóc ona mysli ze to jest prawda
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Wpływ depresji na życie seksualne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy depresją a życiem seksualnym.

Raczej nie jest to depresja. Omamy słuchowe, czy wzrokowe należą do spektrum psychoz. Niezbędna jest konsultacja psychiatryczna (np. w Szpitalu im. Babińskiego) i - jeśli tak lekarze zalecą, a myślę że tak się stanie - dłuższa hospitalizacja i podjęcie leczenia. Proszę nie zwlekać z tą wizytą, bo zachowanie siostry może być niebezpieczne dla jej zdrowia a nawet życia. Trzeba działać. Pozdrawiam.

0

Proszę nakłonić siostrę lub towarzyszyć jej w konsultacji psychiatrycznej. Lekarz wspólnie z siostrą zdecyduje czy należałoby skierować siostrę na leczenie szpitalne czy tez oddziaływania ambulatoryjne wystarczą.

0

Dzień dobry,

Opis zachowań siostry jest b.niepokojący - stąd bardzo ważne, żeby nie zwlekać z wizytą i udać się wraz z siostrą do lekarza psychiatry, który wdroży odpowiednie leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy