Współżycie 9 dni po miesiączce a ryzyko ciąży

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 18 kwietnia 27 współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. Szansa na ciążę w tej sytuacji jest dość duża, gdyż prawdopodobnie były to dni płodne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie mogę wykluczyć iż doszło do zapłodnienia gdyż stosunek odbywał się prawdopodobnie już w czasie dni płodnych. Niemniej jednak jest to uzależnione od tego jak długo trwają Pani cykle. Jeżeli jest to mniej niż 26-27 dni to szansa jest duża. w przypadku cykli trwających 28 i więcej dni jest ona dużo mniejsza.