Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Współżycie bez zabezpieczenia i ryzyko przeniesienia spermy na rękach

Witam! mam obawę, czy nie zaszłam w ciążę. Otóż okres dostałam 24 lipca, trwał 3 dni. 3.08, 10 i 11.08 współżylam bez zabezp. jednak partner skończył na zewnątrz. Mam obawy gdy wytarł się nawilż. chusteczkami nie patrzylam sie jak to robi i czy potem jak włożył mi palca(nie był pokryty spermą) to mogło dojść do zapłodnienia? test zrobiłam dzisiaj o 5:20, bo tak bardzo mi sie chcialo do toalety (po 24 poszłam spac,nie piłam) i od razu wyszedł negatywny(zgodnie z inst.) czy mam go powtorzyc?
KOBIETA ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Test ciążowy najlepiej wykonywać w 14 dni po ostatnim stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki. Ryzyko przeniesienia plemników w podany sposób jest dość małe. Wynik testu przeprowadzonego w/g powyższych wskazań będzie wiążący.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Trzeba powtórzyć test bo mógł jeszcze nie wyjść , lepiej się upewnić za 2-3 dni
Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy