Współżyłam po łyżeczkowaniu - czy mogłam zajść w ciążę?

2 tygodnie temu miałam łyżeczkowanie, w sumie po tym zaraz zaczęłam współżyć, to znaczy jak przestałam krwawić, robiłam test ciążowy i ta druga kreska jest widoczna, ale słabo.
Proszę napisać, czy jestem w ciąży, czy byłam głupia, że tak wcześnie zaczęłam współżycie?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że test ciążowy wyszedł pozytywny w wyniku obecności hormonu beta HCG jeszcze z poprzedniej, poronionej ciąży. Powinna Pani wykonać dwa badania poziomu beta HCG z krwi w odstępie dwóch dni, aby zobaczyć jaki jest jego poziom oraz czy spada.

Jeżeli będzie on rósł, to może to wskazywać na kolejną ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!