Wstawianie implantów przy dużych ubytkach

Mam 21 lat i bardzo szybko psują mi się zęby. Myję je około 3 - 4 razy dziennie pastą elmex, co jakiś czas wykonuję fluoryzację. Ale to nic nie pomaga. Wszystkie dolne zęby mam wyleczone. Górne żeby też mam wszystkie wyleczone od 4 dalej. Aktualnie zauważyłem, że zaczyna psuć mi się górna jedynka. Dodam, że jeszcze nie miałem leczenia kanałowego, gdyż zawsze w porę reaguję. Stomatolog zaproponował mi, że gdy pojawią się kolejne ubytki na trzonowcach to mam je wyrwać i wstawić implanty.

Zalecałabym wykonanie badania poziomu witaminy D3 (konkretnie 25-hydroksy-D3) i w przypadku niskiego poziomu (prawidłowy poziom 50-100 ng/ml) - suplementację lub regularne kąpiele słoneczne (o ile to możliwe w naszym klimacie), gdyż istnieje związek między zmniejszonym poziomem tej witaminy, a szybko powstającymi ubytkami pomimo dobrej higieny. Usunięcie zęba i wstawienie implantu to ostateczność, gdy ząb już nie nadaje się do odbudowy. Trzeba tez zdawać sobie sprawę, że implanty, mimo iż są najlepszym na chwilę obecną rozwiązaniem w przypadku braków zębów, nie są rozwiązaniem "do końca życia", więc usuwanie zębów i wstawianie implantów w tak młodym wieku może nie być najlepszym rozwiązaniem. Warto skonsultować się z innym stomatologiem przed podjęciem decyzji o takiej metodzie leczenia.

Witam.Zaden implant nie jest lepszym od wlasnego zeba.Moga byc wskazania zdrowotne do pozbycia sie zebow martwych leczonych kanalowo,ale i tak bym wybral implanty jako ostatnia deske ratunku.Pozdrawiam.