Wstawienie implantu w miejsce zepsutego zęba

Mam 18 lat, musze usunąć górna jedynkę, jej stan jest bardzo zły. Po usunięciu i wyleczeniu, w to miejsce chce wstawić implant. Myślałam tez o aparacie ortodontycznym, tylko ze nie wiem kiedy go założyć, czy najlepiej wtedy gdy nie będę miała zęba, a może jest taka możliwość, że jak już będę miała implant, czy ma to jakieś znaczenie?

Witam. W takim przypadku proponuję zacząć leczenie od konsultacji ortodontycznej, aby ustalić kolejność zabiegów. Zwykle implantację wykonuje się po zakończonym leczeniu ortodontycznym. Pozdrawiam.