Sztuczne zęby a koszt

Witam. Chciałabym pozbyć się wszystkich zębów ze względu na ich stan i wstawić nowe, sztuczne zęby. Zależy mi, żeby zęby wyglądały naturalnie, nie jak typowa proteza. Jaki jest całkowity koszt sztucznych zębów i ile mniej więcej trwa to wszystko? Czy wówczas taki zabieg wykonuje się w ogólnym znieczuleniu? Czy mogą być jakieś komplikacje po wstawieniu sztucznych zębów? Jeżeli tak to jakie? Czy sztuczne zęby mogą się nie przyjąć? Czy organizm może odrzucić implanty? Jak długo trwa w ogóle taki zabieg? Czy można go wykonać w ciągu jednej wizyty? Czy potrzeba na to kilku wizyt? Czy czyszczenie takich sztucznych zębów wygląda tak samo jak zębów naturalnych? Stan zdrowia moich zębów jest już bardzo zły dlatego jestem zdeterminowany, aczkolwiek moje fundusze też są ograniczone więc chciałbym dowiedzieć się możliwie jak najwięcej na ten temat. Bardzo proszę o informację. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witam. Ma Pani dopiero 21 lat, jest to zbyt młody wiek żeby pozbywać się wszystkich zębów. Wyrostki zębodołowe pozbawione zębów ulegają szybkiemu zanikowi - proces ten ulega przyspieszeniu gdy dodatkowo uciska je proteza. Proszę udać się do dentysty, by stwierdził, które zęby można zostawić, gdzie zastosować implanty, a potem zrobić uzupełnienie trwałe( nie wyjmowane). Niestety jest to procedura droga ale są gabinety, gdzie istnieje system ratalny. Ja odradzam uzupełnienia ruchome w tym wieku.

Witam.
Jednoznacznie dość trudno odpowiedzieć Pani na to pytanie, gdyż cena zależy od rodzaju protezy jaka dla Pani będzie korzystna.
Patrząc na wiek jaki Pani podała w ankiecie jestem przerażona takiej decyzji. Proszę skontaktować się ze stomatologiem, który znajdzie dla Pani wiele rozwiązań, a zarazem "uratuje" istniejące zęby. Extrakcja zębów to ostateczność.
Pozdrawiam

Usuniecie zebow mozesz miec wykonane w ramach NFZ jesli jestes ubezpieczona. Jesli nie to usuniecie jednego zeba 100-200zl, chyba ze sie powikla to wtedy cena wzrosnie. Proteza jedna to cena 600-1500zl. To tyle w kwestii odpowiedzi na pytanie, a po drugie to moje trzy grosze: gdybys zglosila sie do mnie z prosba usuniecia wszystkich zebow(nawet tych ktore kwalifikuja sie doleczenia) ja nie podjelabym sie takiego leczenia, poniewaz utrata wszystkich zebow to bardzo duze okaleczenie iuposledzenie. Moze i te zeby beda ladnie wygladaly, ale fukncjonalnie na pewno nie jest latwo: wielu pacjentow latami probuje sie przystosowac do protez. Czyszczenie protez i jedzenie, ktore przy najlepiej wykonanej protezie moze dostac sie pod nia, ciagly dyskomfort i czyszczenie protezy po kazdym posilku- idziesz dolazienki i wyjmujesz proteze by ja czyscic. Mowa z proteza poczatkowo jest trudna, bo cale podniebienie jest pokryte "plastikiem"zeby ustabilizowac proteze gorna, a utrzymanie protezy dolnej to kwestia nauki miesni, zeby jej nie zrzucac- to wswzystko trwa. Dodam jeszcze, ze poteza jest z zebow kompozytowych lub akryzlowych(przypominajacych plastik) to niestety sie przebarwia i nie wyglada zbyt estetycznie. Proteze trzeba podscielac-czyli przynajmniej raz w roku chodzic z nia na kontrole i w razie potrzeby dolozyc materialu do protezy, zeby pasowala- no i wymiana protez po ok 5 latach tez jest niezbedna, gdyz proteza sie zuzywa. No to chyba tyle. Teraz zeby jeszcze bardziej to zobrazowac, wyobraz sobie, ze przychodzisz z raną na nodze i prosisz lekarza, zeby ta noge odciac bo ci sie poraniona noga nie podoba- wyobrazasz sobie, ze lekarz godzi sie na cos takiego?Zalozmy, ze lekarz sie zgodzi i amputuje noge i zaprojektuje i wypisze Ci najlepsza proteze tej nogi. Jak myslisz jak bys czula sie z proteza nogi? A teraz przełóż to na zęby, wg mnie bedzie Ci trudno znalezc lekaraza, ktory podejmie sie usuniecia wszystkich zebow (szczegolnie tych, ktore moga byc leczone).

Generalnie to nie najlepszy pomysł , jeżeli tylko zęby mimo ich stanu po leczeniu będą nadawały się jako filar protetyczny to należy je wykorzystać , mimo coraz lepszych systemów implantologicznych , zawsze lepszy jest własny ząb.
Poza tym kwestia finansowa , jeżeli chciałby Pan odbudować obydwa łuki zębowe implantologicznie , tak , aby w pełni odtworzyć funkcjonalność i estetykę , do tego mieć komfort własnych zębów to pewnie mówimy o koszcie około 60 tys.