Wstręt i wstyd do seksu

Mam 21 lat i jestem dziewicą. W moim domu seks był tematem tabu. Mam do tego ogromny wstręt i strach. Z drugiej strony, ciągnie mnie, aby to zrobić, szczególnie, gdy patrzę na pierwsze siwe włosy. Nie chcę umrzeć, nie próbując tego. Ciekawi mnie to, a z drugiej strony odrzuca. Nie mam do kogo w rodzinie z tym się zwrócić. Tłamszę to w sobie. Wiem, że to poważna sprawa, ale nie umiem się tutaj określić. Jakie warunki musi spełnić człowiek, aby być gotowym? Czy wolno mi na ten temat myśleć?

Dzień dobry!

Potrzeby, fantazje, myśli seksualne są naturalne i jest objawem zdrowia, że je Pani odczuwa.
Równie naturalne jest również, że brak doświadczeń seksualnych wiąże się ze stresem, a przyjęte wychowanie ("seks był tematem tabu") może ten niepokój zwiększać.
Przed Panią bardzo wiele lat życia i mnóstwo możliwością. Nic nie przemawia za tym, aby miała Pani stracić szansę na udane życie seksualne.
W razie potrzeby dalszej rozmowy, rozwiania wątpliwości i otrzymania wsparcia, może Pani skorzystać z opieki psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!