Wstrząśnienie mózgu a ćwiczenia fizyczne

Dzień dobry, parę dni temu doznałem wstrząśnienia mózgu. Konsultowałem się z lekarzem oraz miałem wykonaną tomografię głowy - wyszło, że nie nastąpiły żadne powikłania. Lekarz zalecał mi oszczędny tryb życia przez najbliższy czas. Przez pierwsze dwa dni czułem się gorzej, ale dzisiaj i wczoraj nie doskwierają mi żadne dolegliwości. Do czasu urazu regularnie trenowałem na siłowni i biegałem. Ile czasu powinno upłynąć zanim znowu będę mógł powrócić do ćwiczeń siłowych lub biegów?

Piotr Jurczyk

Witam. W literaturze mówi się o 1-2 tygodniach oszczędnego trybu życia (o ile nie ma dolegliwości). Myślę, że w Pana przypadku bezpiecznym kompromisem będzie 1 tydzień od pierwszego dnia bez objawów. Pozdrawiam.