Wstrzymywanie oddawania stolca u 1,5-rocznego dziecka

WITAM I PROSZĘ O RADĘ. Dziecko 1,5 roku od około ponad 7 miesięcy wstrzymuje stolec. dochodzi nawet do tego ,że wypróżnia się raz w tygodniu. Apetyt przy tym mimo wszystko ma doskonały. Stolce są coraz twardsze i coraz częściej córka powstrzymuje wydalanie stolca. jak mam pomóc dziecku? Matka

Małgorzata Panek

Wstrzymywanie stolca powoduje, że jest on twardszy i korzystanie z toalety bardziej bolesne, więc dziecko znów wstrzymuje i koło się zamyka. Leczenie należy rozpocząć od oczyszczenia jelita.
Proszę udać się do pediatry, on pomoże rozwiązać problem.
Pozdrawiam