Wstyd przed wizytą u dietetyka

Witam ;) jestem nastolatką.Kiedyś drastycznie schudłam 14 kg,ale z pomocą dietetyka wróciłam do normalnego zywienia,ale teraz po wakacjach przytyłam prawie 10 kg,bo nie chodziłam do pani dietetyk,wstydze się tam iśc i boję się co na to powie,ale myśle,że może mi pomoże.Iść po mimo wstydu i wątpliości ?
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
Z całą pewnością nie masz się czego obawiać. Dietetyk jest specjalistą, który ma pomóc w ustaleniu programu żywienia, a nie osobą upoważnioną do jakichkolwiek uwag, oceny, pretensji, czy wyrzutów.
Jestem pewna, że będzie to przyjemna wizyta, która pomoże Ci na nowo wykształcić prawidłowe nawyki żywieniowe.

Witaj
profesjonalny dietetyk nie oceni Ciebie i Twojej wagi, a wspólnie się zastanowicie co się takiego stało że kilogramów trochę przybyło. Zaufaj że profesjonalista pomaga, wstyd jest zrozumiały ale lepiej rozmawiać i szukać wsparcia.
pozdrawiam
anna suligowska

Witam.Nie masz powodów do obaw,naprawdę, dietetyk jest po to aby pomóc a nie osobą która będzie robiła jakieś wyrzuty czy uwagi. Proszę się udać do dietetyka i niczego się nie obawiać.Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jak najbardziej iść, pomimo wątpliwości i wstydu. Dietetyk jest od tego, żeby Pani pomóc a nie krytykować czy oceniać.