Wszystkiego się boję. Co mam zrobić?

Witam mam na imię Gosia, mam 12 lat. Boję się wszystkiego: gdy koleżanki mi dokuczają, gdy pokłócę się z rodzicami, gdy mam gorszą ocenę – wszystkiego! Nienawidzę siebie i nawet wstydzę się chłopaka, wszystkiego! Co tu zrobić? Proszę, niech mi ktoś pomoże!

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam!

Twoje zachowanie prawdopodobnie jest naturalną konsekwencją wieku dojrzewania, który teraz przechodzisz. Brak akceptacji siebie, doszukiwanie się tylko i wyłącznie negatywnych wydarzeń w życiu powoduje, że tłumią się w Tobie tylko i wyłącznie negatywne emocje.
Zachęcałabym przede wszystkim do akceptacji siebie. Zauważasz teraz tylko negatyw dotyczące Twojej osoby, niemniej jednak na pewno jesteś wartościową osobą, która ma swoje zainteresowania i pasje. Musisz stać się doskonała sama dla siebie - tylko wtedy powróci Ci radość życia. Postaraj się pokochać siebie, dostrzegać to co w Tobie jest piękne, czym możesz dzielić się z innymi ludźmi. Rozwijaj swoje pasje.
Możesz pomyśleć także o jakimś wolontariacie, aby w ten sposób się realizować. Jeżeli masz problemy, to radziłabym, abyś szczerze porozmawiała z rodzicami. Pamiętaj, że mimo sporów jakie mogą czasami między Wami się pojawiać, oni na pewno Cię wspierają i kochają.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy