Wszystkiego się boję. Co mam zrobić?

Witam mam na imię Gosia, mam 12 lat. Boję się wszystkiego: gdy koleżanki mi dokuczają, gdy pokłócę się z rodzicami, gdy mam gorszą ocenę – wszystkiego! Nienawidzę siebie i nawet wstydzę się chłopaka, wszystkiego! Co tu zrobić? Proszę, niech mi ktoś pomoże!

Witam!

Twoje zachowanie prawdopodobnie jest naturalną konsekwencją wieku dojrzewania, który teraz przechodzisz. Brak akceptacji siebie, doszukiwanie się tylko i wyłącznie negatywnych wydarzeń w życiu powoduje, że tłumią się w Tobie tylko i wyłącznie negatywne emocje.
Zachęcałabym przede wszystkim do akceptacji siebie. Zauważasz teraz tylko negatyw dotyczące Twojej osoby, niemniej jednak na pewno jesteś wartościową osobą, która ma swoje zainteresowania i pasje. Musisz stać się doskonała sama dla siebie - tylko wtedy powróci Ci radość życia. Postaraj się pokochać siebie, dostrzegać to co w Tobie jest piękne, czym możesz dzielić się z innymi ludźmi. Rozwijaj swoje pasje.
Możesz pomyśleć także o jakimś wolontariacie, aby w ten sposób się realizować. Jeżeli masz problemy, to radziłabym, abyś szczerze porozmawiała z rodzicami. Pamiętaj, że mimo sporów jakie mogą czasami między Wami się pojawiać, oni na pewno Cię wspierają i kochają.
Pozdrawiam