Wszywka alkoholowa a upicie się

Czy to możliwe żeby trzy miesiące po wszyciu,tabletki nie działały?mój mąż się upił i żadnych dolegliwości-boję się,że po tej próbie zacznie znowu pić
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli lek zawiera substancję leczniczą - disulfiran to jego działanie powinno być wyrażone często ''dość spektakularnie'' po spożyciu alkoholu. Warto jednak przypomnieć iż czasami stosuje się placebo a wtedy nie ma żadnej reakcji.