Wtórny pourazowy proces zwyrodnieniowy biodra w TK

16 lat temu miałem wypadek komunikacyjny stan po podkrętarzowym złamaniu lewej kości udowej zaopatrzonym operacyjnie z następowym usunięciem elementów stabilizujących po dwóch latach. Obecnie bóle stawu biodrowego. Co oznacza rozpoznanie w badaniu TK stawu biodrowego: Całość obrazu przemawia za wtórnym pourazowym procesem zwyrodnieniowym lewego biodra. Nasilony zanik kostny przynasady bliższej i uwidocznionej części trzonu lewej kości udowej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wtórny zwyrodnieniowy proces pourazowy to nierzadkie powikłanie występujące po urazach. Warto rozpocząć działania mające na celu powstrzymaniu lub chociaż ograniczeniu tego stanu.