Wybielanie martwych zębów

Mam pytanie do stomatologa. Moja górna jedynka i dwójka były leczone kanałowo. Są to zęby martwe, które oczywiście zrobiły się ciemniejsze. Chciałabym je wybielić oraz ogólnie wybielić wszystkie zęby. Wiem, że zęby martwe wybiela się od wewnątrz. Czy lepiej najpierw wybielić jedynkę i dwójkę od wewnątrz a później wszystkie zęby zewnętrznie (lampą) czy odwrotnie?

Zęby straciły swój kolor i zrobiły się ciemniejsze ze względu na niedokładne leczenie kanałowe lub zastosowanie materiału do kanału który spowodował przebarwienie zębów. Należy wykonać ponowne leczenie endodontyczne i wybielić wewnętrznie zęby. Możliwe że będzie trzeba kilka razy wymieniać wkładkę wybielającą jeżeli zęby są bardzo ciemne. Po wybieleniu wewnętrznym można zrobić wybielanie całości lampą w gabinecie.

Przede wszystkim należy ustalić przyczynę przebarwienia zębów martwych , prawidłowo wyleczone i szczelnie zamknięte zęby nie powinny ulec znaczącym przebarwieniom.
Najpierw trzeba zrobić ponowne leczenie kanałowe , uszczelnić i wybielić zęby od środka potem wybielanie reszty