Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybielanie wypełnionych zębów paskami

Wybielanie wypełnionych zębów paskami. Witam. Czy wypełnienia w zębach są przeciwskazaniem dla stosowania pasków wybielających? Głównie dotyczą trzonowców, bo tam wypełnień mam najwięcej. Poza tym jedno niewielkie w górnej czwórce. Ponadto dwie szóstki przeleczone kanałowo. Chciałbym się dowiedzieć, czy w tym przypadku taka metoda wybielania jest w ogóle bezpieczna i nie prowadzi do komplikacji w tych wyleczonych zębach.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Może Pan śmiało stosować paski wybielające.Proszę uważnie przeczytać instrukcję i postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Witam serdecznie,
Jeśli nie jesteśmy pewni czy możemy poddać się wybielaniu zębów, najlepiej jest skonsultować się ze swoim stomatologiem. On oceni szczelność wypełnień i sprawdzi czy nie ma obecnej próchnicy. Pamiętajmy, że wybielanie nie zmieni nam koloru wypełnień.
Warto również w przypadku wybielania decydować się na wybielanie profesjonalne, w gabinecie stomatologicznych lub nakładkowe, z nakładami wykonanymi w gabinecie. W przypadku sposób domowych lub preparatów zamawianych przez internet istnieje ryzyko groźnych powikłań. Jeśli już decydujemy się na takie preparaty, koniecznie trzymajmy się zaleceń z ulotki.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy