Wybór antykoncepcji hormonalnej przez 18-latkę

Mam 18 lat. Zdecydowałam się na współżycie ze swoim chlopakiem. W niedługim czasie rozważam wizytę u ginekologa w celu przepisania i zażywania tabletek antykoncepcyjnych, jednakże mam co do tego pewne obawy. Czy podczas antykoncepcji hormonalnej trzeba zabezpieczać się także prezerwatywą czy można z niej zrezygnować i nie martwić się zajściem w ciążę? Czy w tak młodym wieku tabletki są dobrym rozwiązaniem? Z góry dziękuję za odpowiedź, która zaspokoi moją ciekawość.

Małgorzata Panek

Przy antykoncepcji hormonalnej istotne jest, aby pamiętać o regularnym przyjmowaniu tabletki, o stałej porze dnia. Właściwie stosowana zabezpiecza przed ciążą (zaledwie 0,5 ciąż na 100 kobiet stosujących).
Proszę skonsultować się z ginekologiem. On dobierze odpowiednią dla Pani metodę antykoncepcji.
Pozdrawiam