Wybór inhalatora dla 5-latka

Witam,potrzebuję pilnie kupić ihalator dla 5-cio letniego dziecka (ale również dla dorosłych) i nie wiem zupełnie jaki ,na co mam zwrócić uwagę przy kupnie. Dodam że dziecko jest alergikiem,ma do tego ciłagłe infekcje górnych dróg oddechowych a co za tym idzie pada na uszy.Bardzo proszę o pomoc.

Milena Lubowicz

Proszę zwrócić uwagę, żeby inhalator miał maseczkę zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej. Warto też zwrócić uwagę do jakiej wielkości jest rozbijana cząsteczka leku przez urządzenie.
Pozdrawiam