Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybór metody leczenia raka prostaty

Witam, obecnie mój Partner (66l) jest leczony Zoladexem już rok, początkowe PSA 131 obecnie 0,387. Leczenie hormonalne jest leczeniem zachowawczym. Jakie działania są przewidziane w praktyce lekarskiej po zakończeniu terapii Zoladexem? Czy istnieje możliwość całkowitego wyleczenia raka prostaty? Czy w tym wieku pozostaje tylko oczekiwanie, że nowotwór będzie się rozwijał powoli - czyli w jakim tempie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ wybór metody leczenia raka prostaty zależy od bardzo wieku czynników: m.in. od wieku pacjenta, stopnia zaawansowania choroby, złośliwości nowotworu i współistniejących schorzeń. Rak prostaty wykryty na wczesnym etapie jest wyleczalny, natomiast w przypadku postaci bardziej zaawansowanych może opóźnić rozwój choroby oraz poprawić jakość życia pacjenta. Każdego pacjenta należy traktować indywidualnie, więc z pytaniami odnośnie propozycji dalszego postępowania z partenerem należy zwrócić się do lekarza prowadzącego, który dysponuje pełnym obrazem pacjenta. pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy