Wybór metody leczenia zwyrodnienia kolana

Mam 64 lata i od kilku lat mam problemy z kolanem - zwyrodnienie. Lekarz ortopeda skierował mnie na prześwietlenie i tomografię kolan, na ich podstawie zostałam zakwalifikowana na operację lewego kolana na 2015 rok. W ubiegłym roku miałam prześwietlenie lewego kolana i z tymi wynikami poszłam do innego ortopedy, który uznał, że operacja nie jest konieczna, ponieważ między kościami jest niewielka przestrzeń, którą można wypełnić zastrzykami o nazwie Synocrom. Jestem aktywna fizycznie, chodzę na gimnastykę, basen, kiedy dużo chodzę i przemęczę nogę mam spuchniętą i mnie boli. Nie jestem specjalistą w/w dziedzinie i chcę podjąć właściwą decyzję, dlatego pytam co mam zrobić. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam, Urszula L.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie, na wstępie chciałbym poinformować, że zgodnie z regulaminem abczdrowie.pl nie mogę Pani konkretnie odpowiedzieć, którą metodę należy wybrać. Synocrom jest wskazany przy: bólach, ograniczeniach ruchomości stawu w następstwie zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych. Zastosowanie leczenia chirurgicznego rozważa się w przypadku zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej, która znacznie ogranicza aktywność życiową, powoduje trudność w opanowaniu bólu i nie odpowiada na inne rodzaje leczenia (najlepiej zanim wystąpią jej późne powikłania, takie jak zanik mięśni lub zniekształcenie stawu). Wybór metody leczenia zależy od wyników Pani badań i jest oczywiście zależny od decyzji. Nigdy nie ma 100% gwarancji poprawy stanu zdrowia przy zastosowaniu konkretnej metody. Zalecam szczerą rozmowę ze swoim ortopedą, przedstawienie mu swoich zastrzeżeń i wątpliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty