Wybór pomiędzy licówkami a nadbudową kompozytem

Moj ortodonta oznajmil mi wczoraj, ze na nastepnej wizycie sciagamy aparat staly (po dwuletnim noszeniu bardzo sie ciesze!). I teraz pytanie.... Genetycznie nie posiadam gornych dwojek - sa jedynki i po nich od rtazu szpiczaste kly. Chcialabym najpierw zeby wybielic, a pozniej tym klom nadac odpowiedni ksztalt. Powinnam zdecydowac sie na licowki czy nadbudowe kompozytem? Dodam, ze wszytskie zeby mam zdrowe

Lek. dent. Kamil StefaĹski

Witam.

Ani jedno ani drugie. Korony na podbudowie cyrkonowej. Efekt prawdziwego zeba. Brak zasinienia dziasla. Prosze nie robic na metalu korony. Licowka na kle moze odprysnac jak tips z paznokcia. Kompozyt bedzie co jakis czas do wymiany, chyba ze zostanie zrobiony perfekcyjnie.

Witam.Moze byc kompozyt,licowki/trojki podejrzewam beda dwojkami po ortodoncji ,wiec niema problemu ze zgryzem/zeby dobrze zostaly zrobione.Korony-wieksze zlo/50% zebow po oszlifowaniu pod korone wymaga lecz.kanalowego po 5 latach/.Pozdrawiam.