Wybór protezy częściowej ruchomej

Witam Chciałbym się dowiedzieć jaka będzie najlepsza proteza częściowa ruchoma. Zastanawiam się nad wykonaniem szkieletowej bądź acetalowej niemniej nie wiem która będzie lepsza oraz estetyczniejsza ? Dziękuję Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku protezy acetylowej wskazaniem może być alergia na jakiś składnik stopu. W przeciwieństwie do protez osiadających proteza szkieletowa zaś nie osiada na błonie śluzowej (nie uciska kości). Protezę tą można jednak wykonać tylko przy częściowych brakach zębowych (nie można jej wykonać przy bezzębiu całkowitym). Pozostałe zęby filarowe,na których będą się opierały klamry muszą być solidne (długi korzeń,nie zniszczona korona). Proponuję aby tą decyzję skonsultować z ortodonta lub protetykiem.