Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybór przedszkola dla dziecka z autyzmem

synek ma cztery lata ,ma autyzm czy moze chodzic do normalnego przedszkola co bedzie dla niego lepsze/ slabo mowi nie chce uczestniczyc w zwjeciach przedszkolnych. chodzi do przedszkola od wrzesnia.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam, synek powinien uczęszczać do przedszkola z oddziałami integracyjnymi albo do punktu przedszkolnego, który ma grupy autystyczne. Proszę się nie bać przedszkola integracyjnego, ponieważ posiada wykwalifikowaną kadrę i zaplecze rehabilitacyjne.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik

0

Witam. Dla dziecka z autyzmem najlepsza będzie placówka specjalizująca się w terapii dzieci autystycznych, lub przedszkole integracyjne. W normalnym przedszkolu Synek, który nie mówi i nie chce uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych raczej nie będzie miał szans na poczynienie postępów.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

0

Proszę poszukać przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Można przecież umówić się na rozmowę z dyrekcją danej placówki :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0

Trudno powiedzieć, czy rezygnacja z przedszkola podejrzewam masowego będzie dobrym rozwiązaniem.Nie pisze Pani, czy dziecko chodzi na jakąś terapię, bo powinno.Polecam SI i behawioralno-poznawczą.Unikanie kontaktów społecznych spowoduje u dziecka większą blokade.Szkoda,że nie pisze Pani o objawach, jak dziecko się zachowuje w przedszkolu.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Dziecko może chodzić do normalnego przedszkola jeśli kadra w nim ucząca będzie miała świadomość jak z nim postępować. Radziłabym obejrzeć przedszkola, porozmawiać z dyrekcją i wybrać takie gdzie sprostają, zapewnią wsparcie i odpowiednią pomoc.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy