Wybór rodzaju porodu i ciało po porodzie

Witam! Mam 19 lat i czeka mnie niebawem poród. Z czym wiążą się narastające wątpliwości. czy lepsza jest cesarka czy poród naturalny. Jak będzie wyglądało moje ciało po cesarce a jak wyglądało by po porodzie naturalnym. Coraz bardziej boje się tego momentu i proszę o poradę.

Witam serdecznie. Zdecydowanie lepszą metodą rozwiązania jest poród siłami natury. Pacjentki po porodzie szybciej wracają do sił oraz rzadziej mają problemy z laktacją (wytwarzaniem mleka). Cięcie cesarskie wykonuje się tylko w szczególnych przypadkach, gdy istnieje ryzyko utraty zdrowia lub życia Matki bądź dziecka. W kwestii wyglądu ciała - po cesarskim cięciu może pozostać niemal niewidoczna blizna w dole brzucha - jest ona zwykle umiejscowiona w taki sposób aby łatwo było ją ukryć w bieliźnie czy bikini. Wygląd brzucha czy bioder nie jest zależny od metody rozwiązania - zmiany w ciele zachodzą przez 9 miesięcy, nie zaś podczas porodu/cesarki. Pozdrawiam!