Wybór znieczulenia podczas wycięcia migdałków

mam przerosniee migdaly ale nie miewam ostatnio angin ropnych, jednak sa one czasami pokryte bialym nalotem i brzydki zapach ropny sie utrzymuje, boje się wyciac poniewaz spiewam, ale wydaje mi sie ze musze??poniewaz gdy sie powaznie przeziebie to ledwo oddycham przez usta, moje pytanie jest takie czy lepeij zdecydowac sie na znieczulenie ogolne czy miejscowe?

Migdałków podniebiennych nie da się usunąć w znieczuleniu miejscowym. Trzeba je usunąć, a za głos odpowiadają zatoki i struny głosowe - nie migdałki