Wybredny apetyt u 5-latka

5 letnie dziecko nie chce jesc wszystkiego ,tzn ma wybrane rzeczy tj.groszek ,kukurydza gotowana na wodzie ,frytki ,kinderki (jedyne slodycze jakie je) makaron ,ryż lecz czysty bez zadnych dodatków ( na wodzie) ,chleb rowniez bez niczego- do tej pory mleko sztuczne ,lecz i to juz niebardzo ....wczesniej jeszcze jadł zupy ,ale i to sie skonczylo ,kiedy siadamy przy mim sam zapach juz powoduje u niego odruch wymiotny - o fuuuu jak smierdzi ,idzcie gdzies dalej ... prosze o porade :)

Małgorzata Panek

Należy zachęcać dziecko do próbowania nowych rzeczy,po jednym produkcie, nie zmuszając go do zjedzenia całości. Najlepiej gdyby dania były kolorowe, ułożone w jakieś wymyślne kształty, co zachęci dziecko do próbowania.
W przypadku gdyby wpływało to na rozwój dziecka, proszę skonsultować się z pediatrą.
Pozdrawiam