Wybrzuszenia mięśniowe w udach

Witam. Przeszukałam miliony stron i szukam dalej w poszukiwaniu czegoś, jakiś ćwiczeń na zewnętrzna stronę ud. Mam okropne wybrzuszenie w udach. Jestem osobą drobnej postury, jestem chudziutka i boję się bardziej schudnąć. Chciałabym tylko pozbyć się tego okropnego mięśnia czworogłowy . Z góry dziękuję za odpowiedź. K.A.M.

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, pozbycie się mięśnia tylko z tego miejsca jest praktycznie niemożliwe. Jakiekolwiek pozbycie się mięśni, czyli ich spalenie po pierwsze nie jest dobre i zdrowe, a po drugie nie jest możliwe, aby wybrać sobie skąd mają one zniknąć. Niestety widać tak jest pani zaprogramowana genetycznie przez organizm, taki jest pani kształt ciała i taka uroda. Proszę spojrzeć na to inaczej - mówi pani, że jest szczupła, czyli z waga nie ma problemu. A umięśnione nogi wg mnie wyglądają o wiele lepiej niż wychudzone (przepraszam za kolokwializm) "patyki". Teraz w modzie jest zdecydowanie bardziej sylwetka "fit" niż wychudzona i nieumięśniona. Dzięki mięśniom może pani spożywać więcej kalorii bez obawy o wagę, bo mięśnie te kalorie spalą. Dlatego prosze spojrzeć na swoje nogi jak na skarb, do którego niewiele kobiet może dojść. Jeśli dodatkowo ma pani ładnie wyrzeźbione pośladki, brzuch, to zapewne wygląda pani naprawdę dobrze. A jeśli nie, to warto popracowac nad tymi własnie częściami ciała, aby cała sylwetka nabrała sportowego stylu. To serio się bardzo podoba i wzbudza podziw. Pozdrawiam :)

Witam serdecznie,

W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk