Wybrzuszenie na górnej powiece oka - czy można to zlikwidować farmakologicznie?

Na górnej lewej powiece, w kąciku od strony nosa, pojawiło mi się wybrzuszenie, jakby poduszeczka. Nieco jaśniejsza niż kolor powieki. Czy można to zlikwidować farmakologicznie, czy konieczny jest zabieg? Gdzie szukać pomocy? Mam 63 lata. Pozdrawiam i z góry dzięki za radę, monika s.

63 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Aby stwierdzić, jaki charakter ma opisywana zmiana, musi być ona zbadana przez lekarza - najlepiej okulistę. Dopiero po ocenie zewnętrznej zadecyduje on o dalszym postępowaniu.

W przypadku podejrzenia o proces nowotworowy, zalecane będzie usunięcie chirurgiczne zmiany z badaniem histopatologicznym.

Jeśli jest to zmiana zapalna, ropna itp., to obędzie się na leczeniu farmakologicznym.

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego lub do okulisty (nie jest potrzebne skierowanie od lekarza POZ) w celu zbadania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam.
Proponuję na początek spróbować leczenia farmakologicznego , a jeżeli to nie pomoże to dopiero ewentualnie zabieg.
Pozdrawiam