Wybrzuszenie na podniebieniu twardym

Od 5 miesięcy wyczówam wybrzuszenie na podniebieniu twardym, zmiana płaska bez koloru i twarda jak podniebienie. Miałem dwa bardzo chore zęby (2 szóstki ) zostały usuniete(ostatnia tydzień temu). Otwór po zębie wciąż boli a w okolicy tego górka jakby przechodził prąd przez podniebienie(jak nerw).Dostałem antybiotyk ale tylko na 5 dni a otwór nadal boli a wraz z nim głowa szczęka i robią się afty.Do tego powiększony węzeł na szyi po stronie zęba.Dodam ze neurolog stwierdził ze z głową wszystko ok

Witam, nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wygórowaniem - ciężko opisać coś, co w zasadzie jest Pan w stanie "zbadać" jedynie dotykając językiem. Lepiej dopytać swojego dentystę. Warto zrobić zdjęcie pantomograficzne i ocenić też zatoki szczękowe.

Jeśli chodzi o ranę po usuniętym zębie - nawet kilka dni po zabiegu miejsce będzie obolałe. Czasem goi się szybko, a czasem właśnie tak. Warto pokazać się do kontroli - może zrobił się tzw. suchy zębodół? Jeśli przy korzeniach zębów były zmiany, tym bardziej rana może goić się dłużej. Antybiotyk nie działa przeciwbólowo - ma tylko zapobiec ewentualnym zakażeniom bakteryjnym. Ale nie będzie łagodził objawów gojenia. Można brać 1 tabl ibupromu 200mg co 4godziny przez 3-5dni. Jeśli czuje Pan, że ból się nasila - proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Życzę zdrowia