Wybrzuszone żylaki na nogach w okolicy uda

Szanowny Panie Doktorze. mam 37 lat i widoczne , wybrzuszone żylaki na nogach w okolicy uda. We wrześniu mam mieć zrobione usg żył. Za tydzień jadę do Włoch autokarem. Co oprócz dużej ilości wody, ruszania nogami , rajstopami przeciwżylakowymi, Diosminexem mogę zrobić, aby uniknąć zakrzepicy podczas długiej podróży? Czy wziąć dodatkowo Acard? Dziękuję.

Radzę zdecydowanie brać Acard , a najlepiej skonsultować się z z flebologiem albowiem uważam,że wskazane byłoby przyjmowanie w podróży innych leków p/zakrzepowych! Siedząc w autokarze starać się mieć nogi jak najbardziej wyprostowane, napinać uda i łydki oraz starać się w ramach możliwości podczas jazdy robić na tylnych schodkach przysiady co 1-2 godziny! - to z własnego doświadczenia! Miłego wypoczynku! zż