Wybuchowe reakcje u osoby nerwowej

Jestem bardzo nerwową osobą, czasami sama boje się jak w danej sytuacji mogę zareagować.Często są to zbyt wybuchowe reakcje,reakcje którymi jestem sama zmartwiona,boje się że kiedyś nad sobą nie zapanuje, do tego smutek, obawa o przyszłość, niezadowolenie, problemy ze snem...bardzo rzadko jestem szczęśliwa i zadowolona, a ostatnimi czasy ...wcale. Od jakiegoś czasu uważam że jest to problem, bardzo poważny problem. Czy jest to depresja ??

Dzień dobry,

Prawidłową diagnozę może Pani uzyskać w osobistym kontakcie z lekarzem psychiatrą, a nie przez internet.
Najlepiej jak umówi się Pani właśnie - czy to z lekarzem psychiatrą czy psychoterapeutą, i oni po osobistym zbadaniu Pani, pokierują dalszym postępowaniem.

Witam

Sam Pani wpis to za mało, żeby postawić diagnozę. Z pewnością jednak pokazuje, że powinna się Pani skonsultować ze specjalistą, który pozna Panią lepiej, porozmawia z Panią, zleci odpowiednie badania (lekarz pierwszego kontaktu lub psychiatra - medyczne, psycholog - badania psychologiczne) i wskaże odpowiednie dla Pani formy pomocy. W ramach terapii psychologicznej może Pani przyjrzeć się swoim emocjom (w tym złości, smutkowi, lękowi) i pracować nad sposobami ich kontrolowania, a tym samym poprawić swoje samopoczucie i funkcjonowanie.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder