Wybuchy agresji u 14-miesięcznego dziecka

Witam jestem mama 14 miesiecznej coreczki mam problem nie daje sobie rady z nia jak z nia gdzies ide gdzie sa dzieci strasznie krzyczy pokazuje nerwy jak ktos sie bawi jakas zabawka to ona akurat hce ja i jak nie dostanie to jest straszny placz krzyk i bicie ja juz nie mam sily co ja moze zrobic zeby byla jakas spokojniejsza

dzieci w tym wieku sa bardzo konkretne, chca i juz...i to jest ich cecha.jeszcze nie mysla abstrakcyjnie i nie kombinuja...jAk sprawiaja problemy, tzn., ze maja w sobie duuuzo napiecia i je poprostu rozladowywuja. w takich sytuacjach nalezy dziecko zyczliwie akceptowac (ono nie jest zle i nie robi nam na zlosc, choc czasem moze tak wygladac), spokojnie uczyc (nie spodziewajac sie, ze od razu zrozumie i wykona..).i przede wszystkim wytrzymywac jego chimery oraz reakcje otoczenia (a to juz sa swyzsze umiejetnosci).rownoczesnie nalezaloby sie przyjrzec jakie napiecie jest w rodzinie i o co tak napraWde chodzi...pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam
Proszę chęci rozwoju dziecka i poznawania świata nie nazywać agresją. To normalne zachowanie u 14 miesięcznego dziecka że jest ciekawe tego co dookoła a że jeszcze nie rozumie że nie wszystko jest możliwe, dlatego płacze, krzyczy itd
pozdrawiam
anna suligowska

Witam,
Może jest jakaś przyczyna takiego zachowania np. trudna sytuacja w domu, ktoś z rodziny zachowuje się podobnie. Trzeba spróbować zapewnić córce spokój, dużo tłumaczyć, rozmawiać. Może córka w domu nie musi się do nikogo dostosowywać i wśród dzieci nie może się z tym pogodzić, nauczy się z czasem, że nie jest najważniejsza na świecie. Dzieci przejawiają różne zachowania, okazują emocje, to zupełnie normalne.
Jeśli inne metody zawiodą proszę skonsultować się z psychologiem, bardziej w celu omówienia metod radzenia sobie w takich sytuacjach niż problemu, na to myślę jest za wcześnie. Może Pani też porozmawiać z pediatrą, który zna córkę, może Panią uspokoi lub skieruje po pomoc.
Powodzenia.