Wybuchy złości 2-latka - co robić?

Witam. Mój synek ma 2 i pół roku i bardzo martwię się jego zachowaniem. Ja wiem, że dwulatek przechodzi taki bunt, ale mój denerwuje się prawie non stop. Np. położyłam nie tak pomidora na kanapce (swojej) i jemu już to nie pasuje. Przy tym wszystkim krzyczy i wpada w jakiś szał - nawet przy tak głupich sytuacjach. W nocy budzi się i krzyczy przez ok 15 min. i nie można go uspokoić. Od misiąca chodzi do żłobka i tam bardzo mało bawi się z dziećmi - większość czasu spędza sam. Opiekunki mówiły, że bawi się większość czasu sam, ale raptownie denerwuje się i zaczyna krzyczeć, marudzić. To wszystko jest już od ok. roku. Mam pytanie: co robić kiedy on tak denerwuje się przy tak głupich sytuacjach, jak opisałam powyżej.

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani!

Dobrze byłoby zdiagnozować przyczynę zachowania Pani synka. Takie nagłe wybuchy złości oraz izolowanie się od rówieśników może być spowodowane różnymi czynnikami. Dobrze byłoby wykluczyć ewentualne zaburzenia rozwojowe. Proponowałabym Pani umówienie spotkania z psychologiem dziecięcym, który będzie miał możliwość obserwacji dziecka.

Pozdrawiam serdecznie