Wybuchy złości u partnera

Witam mam poważny problem.Jestem z mężczyzną od 3 lat , oboje jesteśmu po rozwodzi.ja mam syna 5 lat on corkę 14lat, mieszkają z nami.Bylo ponad dwa lata dobrze teraz on wybucha z byle powodu za kazdą moją prozbe czegokolwiek zrobienia.bardzo zle się do mnie odnosi przy córce i ona tez zaczeła tak mnie traktowac.To ja go przepraszam za cala kłutnie chodz on zprowokował i obraza się na dlugie godziny.Nie wiem co mam juz robić??

Dzień dobry,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii pary/małżeńskiej.
Taka forma pomocy RACZEJ dostępna jest prywatnie, niż na NFZ.

Witam, proszę pamiętać że im dłużej będzie Pani przepraszała za coś czego nie zrobiła i okazywała przy partnerze swoją "słabość" i "uległość" tym mniejszą będzie miał on motywację aby zachowywać się względem Pani inaczej, np. z większym szacunkiem. Zachęcam Panią do podjęcia terapii indywidualnej, aby umocniła się Pani przed podjęciem kolejnych kroków- jakiekolwiek by one nie były. Pozdrawiam serdecznie, Monika

Szanowna Pani,

czy rozmawiała Pani z mężem o swoich przemyśleniach dotyczących jego wybuchów złości (że są częste i gwałtowne)? Jeżeli i on widzi problem, warto zaproponować mu spotkanie z psychologiem, ocenę skąd może wynikać brak panowania nad sobą oraz zapoznanie z metodami panowania nad sobą i skutecznego dialogu.
Jeżeli mąż nie widzi problemu, to nie zmusi go Pani do tego, ale może pomóc - sobie. Mogą być to rozmowy z bliskimi o tym jak stawiać granice, być asertywnym i radzić sobie z czyjąś agresją. Jeśli bliscy nie pomogą, może zwrócić się z tym Pani do psychologa. Być może zmiana Pani nastawienia pociągnie też zmianę w podejściu męża.
Brak jakichkolwiek zmian a także agresję psychiczną i/lub psychiczną warto też rozważyć pod kątem wpływu tychże na związek oraz możliwość i chęci jego utrzymania.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak,www.ctzo.org