Wybudzanie w nocy i napady histerii w dzień u 4-latki

moja corka, ma 4 lata, jest bystra, inteligentna, chetnie uczy sie literek, dodawania. Niestety potrafi sie budzic po 6 razy w nocy. A to przykryc kolderk, a to przytulic, a to maskotka jej zginela. Wstaje rano wykonczona. Co wieczor przpominam jej co ma robic w nocy jak sie obudzi, a jednak rzadko kiedy przesypia noc.W ciagu dnia ma napady histerii, kiedy placze, kopie, rzuca sie (powod blahy lub nieznany).od roku ie jestesmy razem z jej ojcem, ale on spedza wiele czasu z corka i nowa partnerka

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Witam Panią,
Przeczytałam z uwagą Pani list. W pewnym momencie określiła Pani zachowanie córki napadami histerii i podkreśliła Pani, że powód tych napadów jest błahy lub nieznany...
Mam wrażenie, że to obrazuje istotę kłopotu. W Waszej rodzinie nastąpił, nazwijmy to kryzysowy moment, który Państwo (jako dorośli) zdołaliście uporządkować według własnych oczekiwań i świadomości konsekwencji. Córeczka ma częsty kontakt z tatą, ale to wcale nie oznacza, że pogodziła się z jego nieobecnością w Waszej codzienności. Podobnie rzecz ma się, jeżeli chodzi o autentyczną akceptację nowej osoby u boku taty... Sugerowałabym Państwu całościową konsultację psychologiczną, dla dobra córeczki. Być może będzie konieczność podjęcia systemowej terapii.
Pozdrawiam

Pani córeczka w związku z rozpadem rodziny odczuwa przeogromny lęk i brak poczucia bezpieczeństwa, które same nie miną.Potrzebujecie Państwo pomocy specjalistycznej.Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Warto zapytać o te problemy ze snem lekarza pediatrę i może skonsultować się z neurologiem. Jeśli zachowanie ma podłoże psychiczne czy emocjonalne (z powodu rozstania rodziców) to konsultacja z psychologiem również nie zaszkodzi.
Pozdrawiam AM