Wychowanie dzieci przez osobę z depresją, która podcięła sobie żyły

Witam mam problem moja siostra podcięła sobie żyły jest w 3 miesiącu ciąży z konkubentem oprócz tego ma 2 dzieci na które dostaje alimenty wyszla ze szpitala po rozmowie z psychologiem bo bala sie co będzie z dziećmi. Co teraz z nimi będzie czy będzie jakaś sprawa i czy moga je jej odebrac bardzo sue o nią boję proszę o odp.

Witam,
bardzo Pani współczuję, boi się Pani o siostrę i jej dzieci. Jeżeli będzie sprawa w sądzie i sąd rodzinny uzna Pani siostrę za niewydolną wychowawczo i może jej dzieci zabrać. Depresja, próba samobójcza to mocne tematy siostra powinna się zgłosić do psychiatry i podjąć leczenie.
Pozdrawiam :(

Na pewno pomoże jej wsparcie bliskiej osoby. Ważne jednak, żeby siostra podjęła psychoterapię, zmieniła swoje życie i nauczyła się radzić sobie z kryzysami w bardziej adaptacyjny sposób niż próby samobójcze. Koniecznie potrzebuje zostawać pod opieka psychiatry i psychologa!

Dzień dobry,

Na chwilę obecną to, czego siostra potrzebuje najbardziej to wsparcia ze strony najbliższych.
I oczywiście profesjonalnego leczenia - u lekarza psychiatry i psychoterapeuty.
Ewentualne konsekwencje, których się Pani obawia, wcale nie muszą nastąpić; wszystko zależy indywidualnie od sytuacji i nikt nie jest w stanie udzielić Pani odpowiedzi przez internet. To, co jest podstawowe - to wyleczenie Pani siostry z depresji.