Wycięcie torbieli a zgrubienia

Witam 5 miesięcy temu miałem wycięta tę nie szczesną torbiel. Wszystko ładnie się zagoiło w ciągu 6 tyg. byłem w pełni sprawny. Parę dni temu pod prysznicem wyczyłem zgrubienie wielkości ziarna grochu ale tym razem niżej przy samym odbycie. Teraz tylko pozostaje czekać aż pojawi sie stan zapalny któremu towarzyszy potworny ból. Na 99% to znowu to samo. Teraz pytanie ile jeszcze razy będe operowany z powodu tej torbieli

O to trzeba zapytać chirurga, który Pana operował. Mnie trudno przewidywać takie fakty bez bezpośredniego badania, oceny bezpośredniej, miejscowej, być może wykonania USG. W przypadku dokładnego, z wybraniem wszystkich przetok, głębokiego, najlepiej metodą marsupializacji leczenia operacyjnego powstanie wznowy jest znikome.