Wyciek z penisa po ejakulacji

Jestem chłopakiem, mam 18 lat i pewien problem. Przesadzam z masturbacją (obecnie raz, dwa razy dziennie - kiedyś dużo częściej) i myślę, że to ma związek z tym, co mnie martwi. Od jakiś 6 miesięcy po masturbacji przez jakiś czas (godzina, dwie) wypływają mi z penisa "resztki" wytrysku - oczywiście co jakiś czas, np. w odstępie 15 minut. Czasem zdarza się to również po wielu godzinach (nawet w następnym dniu), choć bardzo rzadko. Jakby ten "hamulec" był poluzowany. Nie wiem, co robić. Czy powinienem się skonsultować z odpowiednim lekarzem, czy te objawy powinny zniknąć po zaprzestaniu masturbacji?
18 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

nie ma nic nienaturalnego w tym, że resztki spermy wypływają jakiś czas po ejakulacji (1-2 godziny). Nie zawsze cała sperma ulega wydaleniu w czasie wytrysku. Nie należy się tym przejmować.