Wyciek z prawej piersi

Witam.

Jestem 30-kilkuletnią kobietą. Miewam dość obfite nieregulalne okresy. Ostatnio z mężem kochaliśmy się w dni płodne, po czym jednak dostałam okres. Nie byl obfity, ale też nie słaby, przed tym jednak bardzo miałam nabrzmiałe piersi i bardzo długo mnie bolały. Jednak zastanawia mnie to, że z prawej piersi po nacisnięciu pojawia się siara, wiem że to by było za wcześnie, ale co może być tego powodem?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zarówno nieregularne miesiączki, jak i powiększenie piersi i pojawiający się pokarm, świadczą o zaburzeniach hormonalnych w Pani organizmie. Proponuję udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który zleci wykonanie badań hormonów we krwi. Szczególnie interesuje nas stężenie prolaktyny. Jeśli jest jej za dużo, rozpoznajemy hiperprolaktynemię. Zaburzenie to może być spowodowane guzem przysadki mózgowej (niezłośliwym), który często udaje się wyleczyć farmakologicznie, lub może ono być czynnościowe- nie spowodowane guzem. To drugie również udaje się zwykle opanować lekami. Myślę, że nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!