Wyciskanie pryszcza na piersi

Witam. Jakiś miesiąc temu zajęłam się wyciskaniem pryszcza na piersi Po paru dniach znowu zebrala sie ropa wiec znów wycisnęłam pryszcza. W końcu zrobił się strup a pod spodem czuć było gule. Strup odpadl to znowu wycisnelam pryszcza i wyleciało z niego sporo ropy. Kupiłam maść rozgrzewajaca (zapach pasty do butów) . Ciagle zbiera sie tam naprawde duzo ropy, ale boję się ponownie stosować wyciskanie pryszcza. Mimo wszystko trudno to zatrzymać. Na zmiane robi sie strup, odpada, wyciskam to co jest w srodku (nie na sile,wystarczy lekko pomoc i samo wyplywa). Nie wiem czy dobrze robie ale mam wrazenie ze musze pomoc oczyscic rane. Co z tym robic? Czy wyciskanie pryszcza w takim przypadku faktycznie może pomóc? A może nie powinnam tego robić, może to coś groźnego i powinnam udać się z tym do lekarza? Początkowo nie wyglądało to groźnie i byłam pewna, że wyciskanie pryszcza pomoże, ale teraz już w sumie sama nie wiem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecnie mamy do czynienia z ropniem, który należałoby naciąć i zdrenować. Można jednak w pierwszej kolejności zastosować maść z antybiotykiem. Proszę zgłosić sie do lekarza rodzinnego.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam. Należy bezzwłocznie udać się do chirurga.