Wyciskanie wągrów a wpływ na stan skóry

Dzień dobry. Zwracam się was z takim pytaniem czy można wycisnąć wągry? Słyszałem, że to niebezpieczne, bo pomaga to w rozprzestrzenianiu się trądziku, natomiast siostra była niedawno u kosmetyczki, która jej wszystko wyciskała jak leci. Co prawda przez chusteczkę ale jednak, czy ona jej nie zaszkodziła? Jaki jest wpływ wyciskania wągrów na stan skóry? Jest to zabieg potrzebny, czy wręcz przeciwnie nie powinno się tego robić? Wiem, że kiedyś w dawnych czasach kobiety i nie tylko zresztą wyciskały wszystkie wypryski, ale przecież kiedyś nie było takiej wiedzy i ludzie tak o siebie nie dbali jak teraz. Czy wyciskanie wągrów jest bezpieczne, nie dojdzie do zakażenia skóry z tego powodu? Może po prostu ta jedna kosmetyczka stosowała jakieś przestarzałe metody, a nie powinna tego robić? Czy ktoś może się odnieść do mojego pytania? Dziękuję.

Mikołaj Cyganok

Witam! Ma Pan/Pani rację, wyciskanie wągrów sprzyja rozprzestrzenianiu się infekcji, której manifestacją są wspomniane zmiany na skórze.