Wyczułam mały guzek - co mam dalej robić?

Witam,

Wczoraj wieczorem wyczułam mały guzek, po prawej stronie od pachy i w prawej piersi. Gdy ruszam ręką on też się rusza, do tej pory nic takiego nie miałam, mam 35 lat. 3 miesiące temu miałam zabieg usunięcia endometriozy w bliźnie po c.c., badanie histopatologiczne nie stwierdziło zmian nowotworowych. Od miesiąca biorę lek i od tego czasu nie miesiączkuję, a wg moich wyliczeń teraz powinnam mieć miesiączkę. Oprócz tych zmian nie mam nic więcej, nie mam powiększonych węzłów chłonnych i piersi w wyglądzie nie zmieniły się. Proszę o pomoc - co mam dalej robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani niezwłocznie umówić się na wizytę do lekarza ginekologa. Ten zbada Panią i najprawdopodobniej zleci bądź wykona USG piersi. Większość guzków wykrywanych w piersiach ma charakter łagodny, są to np. torbiele lub włókniakogruczolaki. Nie da się jednak wykluczyć złośliwego charakteru zmiany bez badania.
Rak piersi występuje najczęściej po 50. roku życia, ale zdarza się również u kobiet dużo młodszych, nawet dwudziestolatek. Wcześnie wykryty, często jest możliwy do całkowitego wyleczenia. Pozdrawiam serdecznie!