Wyczuwalna kulka obok krtani po lewej stronie

Witam, Od ponad roku obok krtani po lewej stronie wyczuwam kulke rozmiaru oliwki. Kulka nie boli, łatwo sie przesuwa i wydaje sie zbytnio nie zmieniac rozmiarow...byłam skonsultowac sprawe u laryngologa,ten skierował mnie na badanie krwi i powiedział, ze taki moj urok...z usg nie wynika zeby to było cos powaznego...martwie sie jednak, poniewaz mieszkam w Niemczech i chciałabym usłyszec co na to wszystko powie polski lekarz. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam, Ada

Najlepszym badaniem różnicującym tego typu zmiany jest USG. Jeśli miała Pani takie badanie i ono nie wykazało nic niepokojącego to w powiązaniu z faktem że zmiana obecna jest już długo i się nie powiększa można powiedzieć że nie ma raczej powodu do zmartwień. Powtórzyłbym USG najpóźniej za 6 mies.