Wyczuwalne plomby u 35-latki

ostatnio zaczelam leczyc zeby i dentysta zalozyl mi 2 duze plomby.mimo "gumkowania",plomby sa bardzo irytujace,pod jezykiem mam wrazenie jakby to byla gumka do mazania.Nie sa sliskie jak szkliwo.nie ma na nich chropowatosci, nie o to chodzi.Chodzi o to,ze sa pod jezykiem wyczuwane jakby matowe,pozbawione sliskosci typowej dla szkliwa.Wiem ze cudow nie ma ale czy to wina zlego gatunku kompozytu czy umiejetnosci lekarza,czy poprostu zawsze takie wrazenie daja plomby?po szkliwie jezyk przesuwa sie gladko i szybko,a po tych plombach zupelnie jak po matowej gumie.....

Witam!
Jeśli plomby są z kompozytu,zwłaszcza światłoutwardzalnego,to powinny dać się wypolerować i nie być wyczuwalne! Jeśli są z amalgamatu,polerowanie jest trudniejsze... Może Pani wrócić do dentysty i powiedzieć o swoich odczuciach,może da się coś zrobić...
Pozdrawiam.

Wypełnienie to ciało obce nigdy nie będzie ono identyczne ze strukturą zęba. Jeśli jest ono odpowiednio dopasowane w zgryzie i gładkie lekarz nie wiele więcej może zrobić.

Nie podaje Pani jaki rodzaj materiału został zastosowany, a jest to istotna rzecz. Jeśli ma Pani zastrzeżenia co do samego wypełnienia, zawsze może Pani wrócić do gabinetu, gdzie zostało wykonane w celu poprawy.